Kategooriad
Määratlemata

Eesti kunstiteaduse audio- ja videoarhiivi esitlus 16.12

Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing esitleb Marika Agu koostatud Eesti kunstiteaduse audio- ja videoarhiivi. Mahukat tööd ja koostatud nimestikku tutvustatakse reedel, 16.  detsembril kell 17 Eesti Kunstiakadeemias. Eesti kunstiteaduse aastasaja aastal ellu kutsutud ettevõtmine toimus koostöös Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kunsti ja Arhitektuuri Biograafilises Leksikoniga.

Eesti kunstiteaduse audio- ja videoarhiivi nimestik sisaldab infot Eesti Rahvusringhäälingu arhiivis leiduvate kunstialaste saadete kohta ning videoid Eesti suuremate kunstiinstitutsioonide Youtube’i kanalitelt. Arhiiv kajastab saateid perioodist 1955–2022, kuid peamine raskus on alates 1990. aastatest valminud materjalidel. Koostatud arhiiv võimaldab teha otsinguid läbi erinevate seoste (väljaandja, kuupäev, isikunimed, pikkus, märksõnad, institutsioonid ning näitused). Kirjetele on lisatud lühiannotatsioon motiveeritud mahus ning lingid algallikatele. Esitlusele tulev arhiivinimestik on avatud täiendustele ning plaanis on selle koostamise jätkamine. 

Arhiiv on kättesaadav ja rakendatav kolmes kohas: Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu ja Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse kodulehtedel ning internetiandmebaasis Eesti Kunsti ja Arhitektuuri Biograafilises Leksikon (EKABL), mida koostab omaalgatuslikult Peeter Talvistu.

https://cca.ee/arhiiv/eesti-kunstiteaduse-audio-ja-videoarhiiv

https://www.ekabl.ee

http://kty.ee

Tiina Alver. Eesti televisiooni kunstnike näitus. 1985. Eesti Kunstimuuseum

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s