Kategooriad
Määratlemata

Vestlus „Kahe baltisaksa kunstniku lugu. Erna Kreischmann ja Lilly Walther“ 26. mail Kumu kunstimuuseumis

Aeg: 26. mail kell 18

Koht: Kumu kunstimuuseum

Pühapäeval, 29. mail on viimast päeva avatud kahe baltisaksa kunstniku näitused: Erna Kreischmanni loomingu väljapanek „Baltisaksa modernisti oma ruum“ Kumu kunstimuuseumi 3. korruse projektiruumis ja Lilly Waltheri näitus „Piiritu“ Tartu Kunstimuuseumis. Seoses sellega toimub neljapäeval, 26. mail kell 18 Kumus vestlus. Näituste kuraatorid Mari-Liis Krautmann ja Nele Ambos räägivad kahe sarnase taustaga kunstniku elust ja loomingust, keda lisaks kunstniku elukutsele sidus ka sõprus.

Erna Elisabeth Kreischmann (snd Montiner, 1885–1929) oli baltisaksa päritolu kunstiuuendustele avatud kunstnik, kes veetis suurema osa oma elust Pärnus. Kumu näitus toob vaataja ette vähe tuntud naisautori loomingu. Kreischmanni maalitud intiimsed interjöörid ja portreed kõnelevad tema elust, peegeldades kunstniku oma ruumi. Näituse kuraatorid on Eha Komissarov ja Mari-Liis Krautmann.

Lilly Walther on hetkel teadaolevalt esimene kunstnik Eestist, kes õppis vabakuulajana Peterburi Stieglitzi kunstikoolis (1888–1894). Ta on jätnud jälje Eesti disainiajalukku, olles Tarbekunstiateljee (1904–1914) üks asutajaid, ehkki enamiku oma eluajast ning postuumseltki on teda tuntud akvarellisti ja lillemaalijana. Oma hilisemas elus asendas ta kunstitegevuse restaureerimisega, olles seega ka üks Eesti esimesi professionaalseid kunstirestauraatoreid. Näituse kuraator on Nele Ambos.

Üritusel osalemine muuseumipiletiga.

Erna Kreischmann. Autoportree ühes Lilly Waltheriga portreega. 1926. Süsi. Tartu Kunstimuuseum

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s