Kategooriad
Määratlemata

Kumu kunstimuuseumis: Andres Kure loeng “Kolm käsitlust keskkonnast: Lapin, Runge ja Okas” 28.aprillil

Näituse „Mõtlevad pildid“ publikuprogrammi raames peab Kumu kunstimuuseumis loengu kunstiteadlane Andres Kurg teemal „Kolm käsitlust keskkonnast: Lapin, Runge ja Okas“.

Aeg: 28.04 kell 18.00

Koht: Eesti Kunstimuuseum – Kumu kunstimuuseum

Näituse linnateemaliste tööde taustal vaatleb loeng kolme Tallinna kunstniku – Leonhard Lapini, Sirje Runge ja Jüri Okase strateegiaid keskkonna käsitlemisel 1970. aastatel. Kõigile kolmele oli ajalooline linn inspiratsiooniallikaks, ent nende lähenemine keskkonnale oli teatud määral erinev ning ka teostesse jõudis eri kujul. Lapinil oli selle perioodi loomingu lähtekoht linna arhitektuuriajalooline kontekst, eriti varase modernismi uurimine; Rungel linn kui informatsioonikeskkond, mis kätkes endas ka nähtamatut ja sensoorset kihistust; ning Okasel entroopiline keskkond, mis registreeris moderniseerimisprotsessi pöördpoolt.

Alates 2016. aastast koostöös Ameerika Ühendriikides asuva Zimmerli Kunstimuuseumiga ette valmistatud uurimusliku näituse „Mõtlevad pildid“ keskmes pidi olema Baltimaade ja Moskva kunstnike dialoog 1970.–1980. aastatel. Paar nädalat enne näituse avamist alustas Venemaa Ukraina vastu sõda ning dialoogi pidamine lähiajaloo teemadel on saanud täiesti uue konteksti. Seda erakorralist olukorda arvestades toob Kumu kunstimuuseum hetkel publiku ette tühja saali, milles näituse tekstid on esitatud muutmata kujul ning algset teoste valikut tähistavad tühikud seintel. Näitus hakkab teostega täituma järk-järgult.

Jüri Okas. Rekonstruktsioon TM. 1977. Eesti Kunstimuuseum

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s